Server Kurulumu

Saye Bilişim Teknik Servis Hizmetleri Olarak 16 Yıllık Tecrübe ve Birikim ile;

İşinde Uzman Profesyonel Bilgisayar Teknisyenleri ile 30 Dk. İçerisinde Kapınızda ve Hizmetinizde.

Firmamız, satış, teknik destek, sarf malzemesi temini ve Periyodik Bakım & Onarım hizmeti ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayarak, yerinde teknik servis hizmeti sunmaktadır.

Server Kurulumu Nedir?

Server kurulumu, Saye Bilişim Teknik Servis Hizmetleri olarak müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden bir tanesidir. Siz de Saye Bilişim Teknik Servis Hizmetlerinin sizlere sunduğu avantajlardan faydalanmak ve server kurulumu hizmetini profesyonel bir şekilde almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Server kurulumu hizmetine ihtiyacınız varsa yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek ve kusursuz hizmet alacak olmanın keyfini çıkartmaktır. Şimdi gelin server ve server kurulumu hizmetimiz ile ilgili detayları hep birlikte inceleyelim.

Server Nedir?

Server, bilgisayar ağlarında ki kullanıcıların erişebilecekleri ve kullanabilecekler kaynakları ya da bazı servisleri çalıştıran bilgisayar birimlerini verilen isim olarak ifade edilebilir. Sunucu olarak da adlandırılan server, sunduğu sisteme göre web sunucusu, e-posta sunucu ya da veritabanı sunucu olarak çeşitlendirilebilmektedir.

Server, farklı kullanıcılardan gelen isteklere yanıt verilen performans olarak ise bilgisayarların daha hızlı bir şeklide çalışmasını sağlayan sistemlerdir. Aynı zaman da kullanıcılara çok daha geniş bir depolama alanı sunar. Saye Bilişim Teknik Servis Hizmetleri olarak müşterilerimize sunduğumuz birbirinden farklı özelliklere sahip server çeşitleri bulunmaktadır. Peki, bu server türleri nelerdir?

Server Türleri

Yukarıda da ifade edildiği gibi server, kullanıldıkları alana göre çeşitlendirilmektedir. Söz konusu server çeşitlerini aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

Dosya Sunucu (File Server): Bir network üzerinden kullanıcıların ortak kullandıkları çeşitli dosyalar bulunur. Söz konusu dosyalara erişim sağlanması için dosya sunucuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Veri Tabanı Sunucu (Database Server): Veri tabanı hizmetlerini verebilmek için veri tabanı sunucularına ihtiyaç duyulur. Kullanıcılar veri tabanı sunucuları  üzerinden yetkilendirildikleri doğrultuda veri tabanından yararlanabilmektedir.

Site Yayınlama Sunucusu (Web Server): İnternet üzerinde yer alan web sayfalarının depolanmasında ve istenildiği takdirde kullanıcılara gönderilmesinden sorumlu olan sunular web serverdir.

Vekil Sunucu (Proxy Server): internet erişimi esnasında kullanılana bir ara sunucu olarak ifade edilebilir. İnternete erişilecek bilgisayar üzerinden çıkış yaparak çok fazla ziyaret edilen sayfa proxy server ön belleğine alınır ve web sayfasına gönderilerek erişim hızının artırılması sağlanır.

DNS Sunucu (DNS Server): Domain Name System kelimelerinin kısaltması olan DNS sunucu alan adında ki kayıtları ve domain yönlendirmelerini saklamak için kullanılan bir sunucudur. Ağ üzerinde ki bir domain için DNS sunucu üzerinden IP adresi sorgulatması yapılabilmektedir.

SMTP Sunucu (SMTP Server): Simple Mail Transfer Protocol kelimelerinin kısaltması olan SMTP sunucu mail transfer protokolü ile tüm mail gelişlerini ve gidişlerini, sunucular arasında ki mail iletişimini sürdürür. Mail gönderir ya da alırken SMTP sunucusu kullanılır.

Bilgisayar Onarımı Server Kurulum Hizmeti

Yukarıda bahsedilen server türleri ile ilgili bir hizmete mi ihtiyacınız var? Doğru adrestesiniz. Saye Bilişim Teknik Servis Hizmetleri olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize ne kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunuyoruz. Siz de bizimle iletişime geçerek tüm server ihtiyaçlarınızı kısa bir süre içerisinde karşılayabilirsiniz.

Detaylı Yerinde Servis Ücretleri

Servis Hizmeti Adresinizde Göz Önünde Onarım
150 ₺
 • Yerinizde Servis Hizmeti
 • Müdahale süresi 30 Dk.'dır.
 • Servis saatleri 09:00 / 21:00
 • Servis süresi 1 bilgisayar onarımı için 2 saat.
 • Fiyatlarımız ilçelere ve mesai saatleri dışına göre farklılık gösterebilir.
Hizmeti Al !
Yardım Hizmeti Uzak Masaüstü Bağlantısı
100 ₺
 • Uzaktan Yardım Hizmeti
 • Müdahale süresi 15 Dk.'dır.
 • Yardım saatleri 09:00 / 21:00
 • Yardım süresi 1 bilgisayar onarımı için 1 saat.
 • Fiyatlarımız soruna ve mesai saatleri dışına göre farklılık gösterebilir.
Hizmeti Al !
Bakım Anlaşması Yıllık Bakım Anlaşması
75 ₺
 • Aylık Bakım Anlaşması
 • Ofis içi 1 bilgisayar için
 • Servis saatleri 09:00 / 21:00
 • Minimum 5 bilgisayar onarımı için geçerlidir.
 • Fiyatlarımız ilçelere ve bilgisayar sayısına göre farklılık gösterebilir.
Hizmeti Al !
Kurtarma Hizmeti Veri Kurtarma & Dosya Kurtarma
450 ₺
 • Veri Kurtarma Hizmeti
 • Müdahale süresi 30 Dk.'dır.
 • Servis saatleri 09:00 / 21:00
 • Fiziksel arızası olmayan diskler için başlangıç fiyatı.
 • Fiziksel hasar durumunda incelemeden sonra detaylı fiyat verilecektir.
Hizmeti Al !

Referanslar

info@sayebilisim.com
Yakuplu Mah. Yakuplu Cad. No:6 Ceylan Rezidans Kat:3 D:127 34524 Beylikdüzü / İSTANBUL

(Haramidere Metrobüs Durağı Yanı)

Şimdi Ara Canlı Yardım
360-813-6347